Jak rozpoznać chorobę alkoholową?

Problem nadmiernego picia i samego uzależnienia są coraz częstszym problemem w społeczeństwie. Ilość spożywanego alkoholu wciąż wzrasta i to w każdej grupie wiekowej. Coraz młodsze osoby zaczynają pić i popadają w alkoholizm.

Czy jednak jest jakakolwiek możliwość, że dana osoba ma problem z nadużywaniem alkoholu, bądź samym uzależnieniem? Chcemy poznać objawy jak najszybciej by móc jak najszybciej pomóc bliskiej osobie… jak to jednak zrobić?

Przede wszystkim do pierwszych objawów choroby alkoholowej zaliczają się:

Głód alkoholowy (silne pragnienie sięgnięcia po alkohol a jego brak powoduje cierpienie fizyczne i psychiczne).

Zespół abstynencyjny (to objawy kiedy odstawi się alkohol) – skoki ciśnienia tętniczego, drżenie ciała, nudności, wymioty, zaburzenia rytmu serca, poty, uczucie napięcia, nadwrażliwość na dźwięk, lęki różnego typu. Dodatkowo mogą wystąpić nawet halucynacje i napady drgawkowe.

Upośledzenie kontroli (osoba uzależniona nie wie kiedy przestać, nie potrafi się powstrzymać od dalszego spożywania alkoholu).

Zwiększona tolerancja na alkohol (osoba uzależniona może pić coraz więcej, a właściwie „musi” by osiągnąć to co osiągał wcześniej po wypiciu mniejszej dawki),

Pomijając już koncentracje całego swojego życia wokół alkoholu, człowiek zaczyna zaniedbywać inne sfery życia, dodatkowo – alkoholik pije uporczywie pomimo tego, że ma jakąś świadomość skutków picia. Alkoholik wie, że robi źle, że krzywdzi bliskich, ale nie jest w stanie tego zmienić.

Czy jest jakiś pomysł by choć na początku pomóc osobie uzależnionej?

Przede wszystkim wsparcie – robienie awantur tu nic nie da. Zabieranie pieniędzy czy samego alkoholu – również.

Istnieją suplementy diety, które pomagają z uzależnieniem. Nie znajdziesz ich w aptece, ale możesz zamówić je tutaj: http://terapia-leczenie.pl/sklep

Na odwyk czy dzienne leczenie uzależnienia ciężko jest się dostać „od zaraz”, jeśli więc chcemy działać natychmiast, warto spróbować z suplementami diety, które mają naprawdę dobre opinie wśród użytkowników.