Czy tomografia zębów jest konieczna?

Wizyty u dentysty powodują u nas ciarki na całym ciele. Bardzo się ich obawiamy. Nie ma co się dziwić. Musimy przez około godzinę siedzieć z otwartą buzią i tak naprawdę nie wiemy co będzie nas czekało. Każdy z nas powinien jednak mieć świadomość, że obecnie wizyty u dentysty nie są już takie bolesne jak kiedyś. Technika poszła do przodu i także dentystą jest dużo łatwiej.

Nowoczesne badania ułatwiające pracę stomatologom

Obecne wizyty u dentystów są wręcz niebolesne całkowicie. Cieszy nas to bardzo. Grunt to trafić do dobrego dentysty, do którego będziemy mieli zaufanie. Obecnie wielu dentystów zleca takie badanie jak tomografia zębów CBCT 3D. Gdy nam także dentysta zleci takowe badanie, to mamy się czego obawiać? W żadnym wypadku.

Badanie to jest całkowicie bezbolesne. Jedyne co musimy pamiętać to sam fakt, że nie we wszystkich gabinetach stomatologicznych badanie to jest wykonywane. Wiadomo, że jest wymagany odpowiedni i specjalistyczny sprzęt. Na pewno nie należy on do najtańszych.

Gdzie możemy poddać się badaniu?

Miejsc, w których możemy się tomografii poddać jest całkiem sporo. Szczególnie w większych miastach, jak na przykład Kraków. Takie miejsce znajdziemy tutaj https://www.rentgen-krakow.pl/

Nie zwlekajmy z zapisaniem się na to badanie. Zróbmy to najlepiej już dzisiaj. Możemy skontaktować się z kliniką telefonicznie. Nie musimy w żadnym wypadku zapisywać się bezpośrednio na miejscu.

Czy terminy na badanie są długie? W żadnym wypadku. Musimy przyznać, że terminy są naprawdę przystępne. Bardzo szybko możemy dostać termin, który pozwoli nam czym prędzej uzupełnić braki w zębie i go całkowicie wyleczyć.

Nie bójmy się naszego stomatologa. Na pewno będzie to dobry krok, a na pewno krok ku lepszemu. Wszyscy pacjenci są zgodni, że najbardziej stresująca jest pierwsza wizyta. Każda kolejna przebiega już sprawniej i nie mamy tylu wątpliwości jak za pierwszym razem. Naprawdę tak będzie. Cieszmy się, że wizyty u stomatologów nie są już praktycznie bolesne. Doceńmy to.